Victorian Rosewalk in Vrijbroekpark

met categorie:  

   

(foto's: Jan Smets)

Een tot leven gewekt schilderij 'le déjeuner sur l'herbe' (niet helemaal - zonder Naakte Feiten - maar kom...), hoofse galanterie, buishoeden en wandelstokken met zilverbeslag.... Op deze Dag van het Park was het Vrijbroekpark met zijn prachtige rozentuin hét geknipte decor voor een Victorian Rosewalk.   Terug gekatapulteerd in de tijd: kostuums, etiquette en burgerlijke maniertjes van de ' Fin de Siècle'...  De Mechelse Studio Belle-Epoque tekende voor de organisatie van deze allereerste Victoriaanse wandeling.  Het evenement mag geslaagd genoemd worden.  Met zo'n zeventig deelnemers in prachtige historische klederdracht werd geflaneerd door het park.  Zoveel is zeker: volgend jaar wordt dit alles beslist hernomen.  Organisator Gustave Min kijkt tevreden terug op deze primeur-editie

 

 

 

Gustave is amper twintig, maar hij is gepassioneerd door geschiedenis, en met zijn elegante en stijlvolle verschijning - met dat tikkeltje dandy-achtige flair - voorkomend en vriendelijk - lijkt hij wel te laat geboren...

 

Dat gevoel heb ik ook.  Ik was maar al te graag geboren in de tijd van ene Louis Couperus.   Het is een tijdsperiode die me heel erg boeit.  Ik heb dat ook met de Bourgondische tijd of de late middeleeuwen...  Maar de Victoriaanse tijd is toch wel een tijd waarin ik graag zou geleefd hebben.  Daarom heb ik ook 'Studio Belle Epoque' opgericht in Mechelen.  We zijn nu met zo'n tiental leden die hieronder hun schouders zetten.  Zowat een jaar zijn we nu bezig, en we bezoeken met onze groep regelmatig andere evenementen met dit thema.  Zo wordt ieder jaar in de Antwerpse zoo een groot Belle Epoque-evenement op poten gezet, en daar zullen wij ook ons beste beentje voorzetten...  En dan denk ik ook aan 'Trammelant in Den Haan', of andere activiteiten...  Met onze groep wilden we ook iets in eigen stad organiseren, en zo hebben we het idee opgevat om een rozenwandeling te organiseren in het Vrijbroekpark.  De respons is geweldig te noemen.  Zowat zeventig deelnemers tellen we: uit eigen stad en land, maar ook uit Duitsland en Nederland...

 

De deelnemers komen ondertussen aan in het Vrijbroekpark - allen fraai uitgedost in de schitterendste jurken en kostuums - sommigen gehuurd bij ondeandere 'Kostuum en karamel', maar anderen zijn zélf aan de slag gegaan met naald en draad om hun outfit samen te slellen.

Tussen de Mechelse organisatoren herken ik Bob Engels - de eeuwig jonge 'dansende' senior die ondervoorzitter is van de vereniging en Marie-Louiske Windels,met haar bijna 80 lentes de oudste deelneemster, onlangs nog de hoofdrol spelend in een blogartikel...

Ze stralen allemaal, en poseren maar al te graag voor de lenzen van de aanwezige fotografen en bezoeker van het park...

Er wordt gewandeld door de rozentuin en nadien worden de dekens in het gras gespreid voor een heuse picknick met alles erop en eraan, en het obligate parelende vocht...   Een streepje muziek, galanterie naar oud recept, een gedichten voorlezende Markus Van Dramme, een high tea: alles past in het plaatje.

De roos speelt de hoofdrol en een handzoen, een kanten parasol, een ruisende jurk: en slippenjas zijn de rekwisieten van een lang geschreven boek dat opnieuw wordt opengeslagen...  

Is een nieuwe traditie geboren?

 

 

 

   

 

 

 

   

 

 

 

 

   

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Die Gustave Min is me al meerdere keren opgevallen tijdens mijn (foto)wandelingen en hij heeft inderdaad iets dandy-achtig, in de goede betekenis van het woord.

:-)

En als ik zo de foto's bekijk : inderdaad, een geslaagd initiatief en voor herhaling vatbaar.

Daarom hier mijn vraag aan o.a. Gustave : waarom dit gegeven niet uitbreiden met... Steampunkliefhebbers ?

Steampunk

Het Vrijbroekpark is daar zeker de meest geschikte plek voor.

ooohhhhh ik heb wat gemist me dunkt, maar mijn andere activiteiten waren ook heel tof.

bedankt Jan voor de gezellige reportage!

Dat kledij de Man, de Vrouw of de Stad maken is een vaststaand feit.  Zie foto's hierboven.

Dus verbied ASAP half-of-volledig gescheurde en wit-of-geel gevlekte jeansbroeken in het Land van Mechelen !

Deze "lompen" zijn blijkbaar hip bij sommige shopping-nitwits want gekocht in de zoveelste Kelly-Pfaff-Kleding-PopUp-Store tegen een kleine 400 à 500 euro per broekspijp, maar vermoedelijk gerecupereerd uit één of andere onfrisse kledingscontainer int Industriepark.

;-)

Mag er verdorie zijn. Volgend jaar graag een ritje door de Ghandi wijk als het effen kan.