Volleybalclub MAVOC gaat de discotoer op!

met categorie:  

                                           

(foto: Jan Smets - enkele van de vele leden van de club...)

Zaterdagnamiddag.  Er heerst een drukte van jewelste in de sporthal IHAM aan de Geerdegemvaart.  Geroezemoes, sportieve activiteit, over en weer geloop... Een aantal ploegen van de zowat vierhonderd leden tellende Mechelse volleybalclub MAVOC zijnhet beste van zichzelf aan het geven.  Maar even willen ze wel een pauze inlassen om te poseren voor m'n lens.  Even later zit ik in de cafetaria met Stef Maes, voorzitter, 'gezicht' en duivel-doet-al van deze grote Mechelse sportclub...Ook in de cafetaria is het druk.  Maar toch slagen we er in om een babbeltje te slaan over de club.

 

Onze club bestaat veertig jaar!  In 1972 werd gestart.  Er volgden een paar fusies en in 2000 is de club onder de naam 'MAVOC' aan de slag, toen er een laatste fusie volgde tussen Damavolley en JOVOC.  Zelf ben ik er in 1974 bijgekomen, en heb al flink wat watertjes doorzwommen.  Ik begon als trainer van een paar damesploegen.  Nu ben ik voorzitter.  Onze club telt 400 leden.  En da's héél wat.  We zijn dan ook de enige club in onze stad.  Wél telt Mechelen nog een aantal volleybalploegen.  MAVOC telt elf seniorenploegen en vijftien jeugdploegen.  Daarnaast hebben we ook nog een 'volleybalschool' en een 'bewegingsschool' vanaf zes jaar...

 

(Stef Maes)

 

Onze club is een écht Mechelse club.  Daarom kozen we er voor om in ons logo Sint-Romboutstoren te verwerken.  MAVOC is ook een club met een familiaal karakter.  Hier spelen generaties mee: moeders, dochters, zonen...  Ook spelen we op verschillende niveau's: recreatief maar ook prestatiegericht.  We geloven in het familiale karakter van onze club.  Dit geeft MAVOC zij speciale en plezante sfeer.  Natuurlijk: hoe groter dat de club wordt: hoe moelijker dat iedereen iedereen nog kent.  Maar toch.  Onlangs waren we met 120 kinderen op sportstage.  Het was een fijne ervaring.  En dan weet je weer waarom je het allemaal doet...  Ook kiezen we bewust voor het gemengde karakter (in tegenstelling tot vele andere clubs).  Hier zijn zowel dames als heren welkom.  Zeventig procent van onze jeugdigen stromen door naar de hoogste ploegen.  Slechts dertig procent moeten we elders halen.  We zijn er fier op dat onze damesploegen behoren tot de veertig beste van het Vlaamse land!

 

Maar dat is niet alles: de club behaalde al voor het tweede jaar op rij een gouden medaille voor haar jeugdwerking.  Een dat is niet min: men moet immers voldoen aan stevige kwalificaties hiervoor.

Voorzitter Maes vindt het jammer dat er niet zoveel media-aandacht gaat naar hun sport in vergelijking met bijvoorbeeld voetbal.  Daarom lijkt het hem wel leuk dat MAVOC deze keer eens in de spotlights staat op Mechelenblogt.  Het grote geld is niet te verdienen bij volley.  En toch heeft men totaal geen probleem om leden aan te trekken.  De club speelt en traint in verschillende sporthallen in Mechelen, zoals IHAM, Kouter Leest, de Ploan, Walem....  

 

                              

 

Ondertussen is Bart Van Geem er komen bijzitten.  Zijn dochter speelt in de club.  En samen met een paar anderen zijn ze de initatiefnemers van een leuk idee om wat geld in het laatje te krijgen.  Zo organiseert elke ploeg wel iets.  En de ploeg van de dertien-veertienjarigen wil de discotoer op!    In Perron M wil men op zaterdag 10 november een Disco Party op poten zetten!

 

Daar het grote (sponsor)geld zeker niet te rapen valt bij volleybal, is het de gewoonte dat elk team bij MAVOC iets organiseert.  Tijdens het brainsormen van de ouders van de kadettenmeisjes is het idee ontstaan om een themafuif te geven.  Met het succes van Studio54 en de revival van het Discogenre in het achterhoofd was de keuze snel gemaakt: Disco!  Omdat we (nog)niet over de middelen beschikken van een Studio54 gaan we ons van hen onderscheiden door niet alleen de muziek van toen te brengen, maar dit vooral te doen op de manier van toen.  Lichtgevende discovloer, discoballen, bellenblaasmachine, rookmachine,...  Totaal geen 'moderne' toestanden welke ze op de Antwerpse Studio54 wel gebruiken.  Als DJ hebben we Tom & Jerry die reeds op meerdere soortgelijke fuiven draaiden.  Het zijn twee toffe gasten van rond de dertig die met hun VW-busje rommelmarkten afschuimen om vinylplaten te vinden... vintage ten top!

 

Bart vertelt enthousiast.  De sfeer van de jaren zeventig en tachtig zal volop kunnen geproefd worden in Perron M!  Héél Mechelen mag afkomen van hem!

 

(Bart Van Geem)

 

StudioMavoc       Discoparty met Tom&Jerry en friends.

 

voorverkoop kaarten: 8 euro.  Ter plaatse 10 euro.

vanaf 22 uur.

 

Dress code: Saturday Night Fever Revival

 

www.studiomavoc.be

(bij de sponsers zijn Maes Pils en radio Reflex)

 

Ik hoop voor hen dat het een leuke en succesvolle avond wordt!  Mechelaars die zin hebben om hun beentjes uit te slaan, weten zaterdag dus waar naartoe. 

 

 

 

Tickets te koop in de Blender (Bruulcenter), Karamel, sporthal Iham en sporthal Kouter.