Half april dit jaar werd Yushu in Tibet opgeschrikt door een zware aardbeving. Duizenden mensen vonden de dood en honderdduizend anderen werden dakloos.
Woensdag werd in café den Akker op de Vismarkt een fototentoonstelling voorgesteld met beelden uit het getroffen gebied. Eén van de initiatiefnemers is de Mechelse Tibetaan Tsering, een vluchteling die al jaren bij ons woont. Hij probeert de ramp onder de aandacht te brengen en zamelt geld in voor de slachtoffers.
Tibet wordt bestuurd door China, en de politieke situatie ter plaatse is zeer complex. Onder andere hierdoor kreeg de aardbeving van 6.9 op de schaal van Richter zeer weinig aandacht in de media.
De tentoonstelling toont pakkende - soms zelfs schokkende - beelden van de ramp.
De tentoonstelling en collectebus vind je nog tot zaterdag 22 mei in café den Akker, Nauwstraat/Vismarkt.
(meer foto's)
Meer info: Ambassade van Tibet (02/ 280 49 22) of Tsering Nyima (nttsering76@yahoo.co.uk, 0484/ 92 92 36).
mooi initiatief... Ik loop eens langs...
- idd
Da's een mooi initiatief, daar moet ik zeker eens naar gaan kijken, en als ik er dan toch ben drink ik nog een goeie pint ;-)