Dit weekend kon je op een aantal plaatsen in Mechelen en in de deelgemeenten gratis een bloembak laten vullen met potgrond en 5 plantjes. De plantjes werden bedeeld door de wijkhuizen en verschillende Buurtcomités. Bedoeling was dan om nadien de gevulde bloembak aan de straatkant te plaatsen zodat iedereen ervan kan meegenieten.
Een lovenswaardig initiatief.
Toen ik daarstraks naar huis reed, zag ik op de Liersesteenweg 'hanging baskets' hangen gevuld met bloemen. Heel mooi maar helaas toen ik op de Tervuursesteenweg kwam, moest ik vaststellen dat ze ons weeral vergeten zijn.
Dit is ook een steenweg waar veel chauffeurs, fietsers, bromfietsers en voetgangers passeren maar blijkbaar is het een uithoek die door de stad vergeten is.
Zijn er nog wijken of deelgemeenten waar de stad vergeten is om wat groen te voorzien door er hanging baskets te hangen of bloembakken te plaatsen??
Een hele tijd terug las ik in de krant dat Greet Geypen beslist had om in het stadscentrum al de verschillende soorten bloembakken te vervangen door eenzelfde model om een beetje uniformiteit te bekomen.
Wat heeft ze met de bloembakken gedaan die vervangen zijn? Weggesmeten? Verkocht?
Waarom niet de buitenwijken en deelgemeente wat 'opfleuren' door de bloembakken daar te plaatsen en ze ook een groener uitzicht te geven??
Beste burgemeester en schepen, de stad stopt niet aan de ring maar loopt zelfs nog een heel eind daarbuiten door. Vergeet ons niet, dank u.
Ik zou, net zoals Filip niet boos zijn, mocht men de Tervuursesteenweg ook in de bloemetjes zetten...
Maar misschien komt het nog?
Ook op het stadhuis... (dat hebben we reeds meermaals ondervonden in het verleden...)
Of daarmee onze geliefde Colomawijk z'n bloemetjes zal krijgen?
laat ons hopen...
De Tervuursesteenweg kan anders wel dat fleurige extraatje gebruiken...
http://mapt.stadmechelen.be...
M'n vader, grootouders en overgrootouders langs de 'Smets'-kant, zijn dan weer afkomstig van de hele andere kant van Mechelen: van Battel...
(net zoals m'n vrouw...)
Nu al 16 jaar in de Binnenstad
(And counting...)
Is het zo, of heb ik maar gewoon de indruk, ik weet het niet.
Wel mooi is het hernieuwde pleintje aan de abeelstraat.
opgefleurd wordt!
Nu is het afwachten of het inderdaad ook zo zal zijn. :-)
Wat haalt het uit om met veel tamtam te verkondigen dat er nultolerantie op alle vormen van sluikstorten is en dat de boetes niet mals zijn... als er daarna nul komma nul controle is?
en nu uitkijken naar een fleurige Tervuursesteenweg!
Ondertussen heb ik zelf natuurlijk ook een bloembak op de vernsterbank neergezet.
Het hoeft dus niet alléén van 'het stad' te komen.
Maar ik ben oprecht blij dat ook mijn wijk in de bloemetjes wordt gezet.