(foto's: Jan Smets)
Mechelen maakt zijn reputatie als Kinderstad eens te meer waar. In het centrum moet je maar eens op zoek gaan naar tien electriciteitskasten waarop wereldberoemde schilderijen werden 'geïnterpreteerd'. Niks zo leuk als op zo'n zonnige zomerse lentedag op ontdekkingstocht te gaan. In feite is deze kunstroute bedoeld voor de jongsten onder ons... maar: als volwassene heb ik er toch ook van genoten. Tof initiatief!
Het project kreeg de naam 'Kunstroute voor kleine kenners' mee.
Tien electriciteitskasten - nou niet bepaald het meest esthetische 'stadsmeubilair' - werden bestickerd met creatief aangepakte meesterwerken uit de schilderkunst.
Natuurlijk herken je 'De Schreeuw van Munch' of een triomferende Napoleon Bonaparte op zijn witte hengst... En uiteraard is de Mona Lisa van Da Vinci er ook bij. Zo'n wereldwijde topklassieker mocht niet ontbreken... Net zomin als 'De Nachtwacht' van Rembrandt.
Ze zijn allemaal kindvriendelijk aangepakt. Een spielerei die ik smaken kan, en die ongetwijfeld de verbeelding van de passerende kinderen zullen prikkelen. Zo kreeg de beroemde Mona Lisa ..een varkenssnoet.
De stad toont hier weerom haar kindvriendelijke gezicht. Al eerder werd al een aantal initiatieven genomen om onze stad extra aantrekkelijk te maken voor het jonge volkje. Kindvriendelijke horeca, een kindertoilet, een educatief pakket voor de historische kerken, enzovoort... De lijn wordt hier verder doorgetrokken. Op een laagdrempelige manier kunnen kinderen kennis maken met meesterwerken van de schilderkunst.
"Dit project is net zoals de kindvriendelijke installaties een beleving die past binnen het historisch karakter van onze stad", vertelt me schepen van Jeugd Greet Geypen.
Je kan deze electriciteitskasten bekijken als apart kunstobject of als een route die je bewandelen kan. Bij elk kunstwerk past een verhaal over een gekke kunstenaar, over een mysterieuze verdwijning, of een ongelooflijke uitvinding... Best boeiend!
Aan de hand van deze grappige kleine vertelseltjes wandel je als het ware door de kunstgeschiedenis. Ook kindermascotte Rommy Rombouts heeft een plaatsje weten te veroveren op elk schilderij.
Op elke kast staat een afbeelding van het originele werk. Zo kan je mooi vergelijken.
Het project heeft 21 000 Euro gekost.
Wil je er meer over weten?
Surf dan eens naar: www.mechelenkinderstad.be/kunstroute
De wandeling kan afgelegd worden in zo'n 20 minuten zo je wil. De totale afstand van de route bedraagt 1,6 km.
Het project is gebaseerd op de gelijknamige succesvolle boeken van de Brugse illustratrice en auteur van kinderboeken, Thaïs Vanderheyden.
Je kan deze leuk gepimpte electriciteitskasten vinden in de Keizerstraat (naast Gerechtshof), op de Veemarkt bij Vadderik, in de Befferstraat, op de Grote Markt, in de buurt van de grote gele Opsinjoor op het Sint-Romboutskerkhof, naast de poort van TSM, bij hotel V-Mercure op de Vismarkt, op twee plaatsen op de IJzerenleen, en op de hoek van Geitestraat en Bruul...
En nu op stap zou ik zeggen!
Recente reacties
1 jaar 10 weken geleden
1 jaar 39 weken geleden
2 jaren 5 weken geleden
2 jaren 24 weken geleden
2 jaren 28 weken geleden
2 jaren 31 weken geleden
2 jaren 32 weken geleden
2 jaren 35 weken geleden
2 jaren 35 weken geleden
2 jaren 36 weken geleden