VLIET "DE GREPPE"
DE BOOG AAN DE OVERZIJDE IN DE MUUR
IS DE MONDING VAN DE GREPPE
IN DE NIEUWE MELAAN
Gisteren zat ik met mijn opmerkzame dochtertje op de kade van de Melaan ter hoogte van deze tegel. We hebben de boog die de monding van "de Greppe" markeert niet gevonden.
Ja ... dat is natuurlijk een goeie ... Die Greppe is een zijarm van de Melaan. Die was/is duidelijk te zien wanneer men het water in de Melaan een tiental centimeter zou laten zakken.
Deze zijarm van de Melaan loopt onder het huidige conservatorium door !
Misschien moesten we maar eens vragen aan het stadsbestuur om de waterniveau op de Melaan ietskes te verlagen ...
Hierbij enkele fotokes die het geheel verduidelijken:
(Foto Anendel) Hier ziet u de aanzet van de Greppe bij laag water op 7 april 2007.
(Foto Roger Kokken: 10 juli 2006)
(Foto Peter Meuris: 3 juni 2006)
Men neme één schop in de hand en begint de Greppe terug uit te graven vanaf de Melaan en je duikt dan onder de Begijnenstraat door in de richting van de Ijzerenleen en waar kom je uit? Onder het klakkenhuis en het oude schepenhuis met aansluiting op de Koolvliet ( richting Botermarkt en evenwijdig aan de Geitestraat ). Mocht iemand opperen om deze vliet ook terug open te leggen dan zou ik de idee maar vlug laten varen. In tegenstelling tot de Melaan en andere belangrijke vlieten, is deze Greppe al honderden jaren dood en begraven.
Wil je er meer over weten, er zijn verschillende vlietenwandelingen in het mechels aanbod.
(Met dank aan Roger Kokken)
weer wat bijgeleerd!
Boeiende topic! Ik ben dan ook erg geboeid in de Mechelse vlietjes...
Bestaat er een website of zo met een overzicht van alle mechelse vlietjes?
Blijkbaar zou er een vlietje lopen onder het laatste stuk van onze tuin in de Heembeemd?
Hallo David, je vindt iets op http://melaan.lunaluna.be
Maar als je me een mailtje stuurt op peter.meuris at gmail.com dan kan ik je meer informatie zenden.
David, indien er een vlietje onder je huis loopt is dat het Hellevlietje (of Duivelsvlietje). Het takte na de eerste bocht in de Zelestraat in een hoek van zowat 90° af van de Heergracht en stak vervolgens de Heembeemd over en liep parralel met Schuttevee tot achter de Katelijnekerk waar ze een bocht van 90° maakte om ergens in het Klein Begijnhof dood te lopen..
Peter gidst nu al per e-mail! ;-)
En Louis had die ook een vlietje in zijnen hof of zijne kelder?
En als ik da nu opengooi... Gaat dat dan stinken? Of heb ik schoon rivierke in mijn hof? :)
David, een gat in je hof graven en proberen zou ik zeggen. Je kunt er bij wijze van test eerst eens een verfrissende slok van nemen :-)