Blokken!

Blokken!

Blokken?

Nee, het gaat niet over deze 'discipline' die onze studenten nu aan het beoefenen zijn (en waar ik onze Mechelse blokbeesten, in deze laatste sprint, nog het allerbeste bij toewens, bij het naderen van de finish, met de 'Grote Vakantie' in zicht...), maar over:

deze blokken:

...mijn favoriete speelgoed in mijn kindertijd...

Dit speelgoed werd vijtig jaar geleden op de Europese speelgoedmarkt gegooid.  Hoog tijd dus om dat boeiend blokje eens extra voor het voetlicht te brengen met een overzichtstentoonstelling in het... Speelgoedmuseum natuurlijk!

De tentoonstelling '50 jaar LEGO, drie generaties bouwen', is vanaf vrijdag te bekijken tot 4 januari. 

Ik ga beslist eens op ontdekkingstocht!

Deze expo wordt met minder toeters en bellen aangekondigd dan de Anno Expo, die een dag later, op zaterdag, van start gaat..., maar laat ons hem toch maar niet missen.  't Is tenslotte ook een 'product' van die wonderlijke jaren '50!

@ Jans :

Ik heb mijn Legoblokskes vervangen door 3D-tekenprogramma's. En nu oa Google Earth oproept om gebouwen te construeren in 3D, voel ik het opnieuw kriebelen om terug te gaan spelen, natuurlijk op Computer.

Doch, voor zij die eeuwig kind zijn gebleven :

De oude Binnenstad van Mechelen (compleet met de oude Stadsmuren), gebouwd in Lego-blokjes...

Daar zou volk op afkomen en een geweldige reclame zijn, zowel voor het Speelgoedmuseum als voor Lego.

Just an ID

Je bent onverbeterlijk met jouw 'ideeën-diarree' Gimy!  ;-)  Voer ze nu ook eens uit: pak jouw blokkendoos en begin alvast met Sint-Romboutstoren de bouwen met de legosteentjes...  En laat dan over de Grote Markt die je daarna construeert autootjes rondrijden met de kracht van de...bliksem...

Haha, die Jan is weer goed!  Hopelijk bestaat die diarree niet uit Duplo-blokjes :-)

Vorige zaterdag was ik met mijn kleinzoon in 't Speelgoedmuseum en het Stadhuis van Brussel in Lego  was al geplaatst.  Een kleine 3 meter breed en voor zijn toren hebben een gat moeten maken in het vals plafond.  Het belooft weer een puike tentoonstelling te worden die ik zeker niet zal missen.

Gim, ik weet niet waar je je plan wilt realiseren, maar ik denk dat ge daarvoor minstens  een voetbalveld zult nodig hebben en enkele camionladingen blokjes. 

Voila se, het is al eens gedaan, maar nog niet van Mechelen.
En dat terwijl WIJ een Speelgoedmuseum hebben...

:-D
@ Jans :

De autootjes en/of de treintjes laat ik misschien rondrijden op kracht van...

Water (Susumu Suzuki) !

(Onlangs nog op het VRT-Nieuws)

:-)

@gimcko,ik zou PALM kiezen. :-D

Een verstandige keuze Jokke, de sportwagens tanken dan weer Carolus en de Ligierkes bollen op Heineken.

Roger,
kunt ge niet beter (nadat ge met uw sportwagen naar het stad zijt gekomen) ne Carolus gaan drinken ?

:-D

En met Legoblokjes is veel mogelijk...  Zelfs de gezichtsbedroggen in de werken van M.C. Escher worden nagebouwd.

http://herrkaa.multiply.com/photos/album/25/Werken_van_Escher_in_Legoblokjes

@ Roger : Het zijn geen Lego-blokjes, maar het is in de geest van Escher...



(Eigen werk)