
Er zijn tal van voordelen aan verbonden. Zo spaar je het milieu want er rijden minder auto's, geld kan bespaard worden omdat alle kosten worden gedeeld door de gebruikers en de gereden kilometers.
Autopia vzw , Vlaams Steunpunt voor Particulier Autodelen zorgt voor de nodige ondersteuning zodat elke groep een contract op maat kan uitwerken. Duidelijke afspraken en een juridisch sluitend contract voorkomen problemen. Ongevallen, diefstal, verzekeringen en vandalisme wordt op voorhand geregeld. Dit is een zekerheid voor de eigenaar (of eigenaars) en voor de gebruiker. 75 autodeelgroepen en 300 gebruikers bewijzen dat het wel degelijk kan.
Wie meer wil weten over autodelen in het algemeen of heb interesse heeft om te starten, kan naar de infoavond komen op donderdag 21 juni 2007 om 20 uur in gebouw De Zeeridder, 3de verdieping , Befferstraat 25 - 2800 Mechelen. De infoavond is gratis, inschrijving is om organisatorische redenen gewenst via autopia@autodelen.net of 09 242 32 75.
mooi dat dit initiatief zoveel succes heeft...
Ik geloof dat zij met een 9 personen de auto deelden.
Ik werk namelijk bij Telenet en ga te voet, vrouw heeft geen rijbewijs en fietst. We hebben een auto maar die wordt amper gebruikt, enkel voor boodschappen enzo, of voor een uiststap. Staat soms een week op dezelfde plek zonder te gebruiken dus misschien doen we wel profijt om die te verkopen en ergens bij in te stappen. Wel eerst nog over denken ze.
Overigens, het is te hopen dat ze een steviger model parkeerbeugel kiezen dan hetgeen op de Cambio-plaatsen gebruikt wordt; die zijn heel vaak stuk.