Mechelen begint met frisse moed aan het plannen van een nieuw toeristisch jaar...
Enne... het lijkt best wel héél aantrekkelijk te worden!
Na de prestigieuze expo 'Dames met Klasse' plant men een tentoonstelling rond negentiende-eeuwse Mechelse beeldhouwers in Lamot. Dit wordt beslist een aanrader.
En in februari start een boeiende expo rond de Nederlandse illustratrice Fiep Westendorp (van o.m. 'Jip en Janneke'). Enkele Mechelse hotels zijn bereid rond dit evenement een gezinsvriendelijk arrangement uit te werken.
Het fietstoerisme in Vlaanderen zit in de lift, en daarom zal men aan het station een 40-tal fietsen verhuren om toeristen de kans te geven te genieten van de mooie omgeving van onze Dijlestad, die trouwens beschikt over een fraai uitgebouwd fietspadennetwerk.
Vanaf 1 mei kunnen we weer inschepen voor een boottochtje op de Binnendijle. Het stadsbestuur kocht hiervoor een nieuw bootje met milieuvriendelijke motor.
Zo'n tochtje kan gecombineerd worden met een stadswandeling of een brouwerijbezoek (het Anker). Deze formule is als het pakket 'Dijle-en gerstenat' opgenomen in de nieuwe toeristische brochure (10,10euro p.p).
En nog wat nieuws:
Voortaan zullen toeristen vanaf Pasen ook individueel de Sint-Romboutstoren kunnen bestijgen!
In de toren zijn bovendien ook mini-musea ingericht met uitleg over o.a klokkengieten, de Keldermans-familie...
Begin je al te watertanden bij al die nieuwe plannen?
Ikzelf zal zeker met mijn kinderen de toren bestijgen, iets waar ze al lang voor zeuren, maar dat er nog altijd niet van gekomen was.
En een goeie fysieke test ook natuurlijk. Als je hartproblemen hebt zul je het rap weten.
514 treden. Weliswaar niet in één keer, maar ja individuelen kunnen dat wel in één keer doen als ze willen...
Misschien best eens vragen aan een zekere Eddy die in het begin duidelijk op de blog zat en commentaar gaf op o.a. het aantal treden ( zie begin van de reacties op mijn post " de sint-Romboutstoren")
Eddy, als je dit leest - beschrijf je toenmalige functie eens exact.
Al denk ik dat de nieuwe torenwachter wel nog andere taken zal moeten waarnemen.
Hij is in elk geval de "hoogste" ambenaar van de stad.
http://www.nieuwsblad.be/Ar...
Met een beetje geluk weet ik de kindjes van mijn zus te strikken (de ideale leeftijd) zodat men niet merkt dat ik puur uit eigenbelang ga ;o) *lol*
Hij denkt aan het stadhuis en het Paleis van Margareta Van Oostenrijk... enne...dan toch de St.Romboutstoren voor individuele bezoeken. (vanaf deze zomer).
Het werd een recordjaar voor het Mechelse toerisme.
Langs de balie van In&Uit passeerden 141 549 mensen. Dit zou een verdubbeling zijn!
Voor toerisme wordt voor 2OO6, 73O OOO euro uitgetrokken.
Toeristen gaven dit jaar ongeveer 27 miljoen euro uit bij onze middenstand.
Een ongelofelijke return, volgens Nobels.
Enne...binnenkort telt Mechelen bijna 5OO hotelkamers...